Członek rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego od 1958 roku.

VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto – 25 – 26.09.2021

VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto – 25 – 26.09.2021

W roku Jubileuszu 35-lecia „Kartodromu – Radom”, na obiekcie Automobilklubu Radomskiego, na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego przeprowadzono w dniu 26.09.2021 VII Rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto.
W sobotę 25 września br. odbyły się treningi wolne dla zawodników biorących udział w zawodach.

Rok 2021 jest rokiem obchodów 35-lecia toru „Kartodromu – Radom”, toru wchodzącego w skład infrastruktury Automobilklubu Radomskiego.
Zawody motocyklowe Supermoto odbyły się w ramach tego Jubileuszu. Dla uczestników – zawodników, ich ekip, publiczności, udostępniona została Wystawa Jubileuszowa, na której eksponatami były, m.in. materiały archiwalne dotyczące imprez sportowych przeprowadzanych na „Kartodromie -Radom” – zdjęcia, plakaty, kroniki klubowe, dyplomy, puchary i inne trofea sportowe.

Zawody realizowane były przy udziale środków finansowych Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Patronat honorowy nad zawodami objęli:
– Marszałek Województwa Mazowieckiego
– Starosta Radomski

Patronat medialny:
– Radio Plus
– Ścigacz.pl

Partnerami/współorganizatorami/sponsorami byli:
– Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
– Starostwo Powiatowe w Radomiu
– Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o.
– Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego
– Piekarnia Fogiel&Fogiel
– Kratki.pl
– CENTRUM MEDYCZNE Koordynacja

W zawodach uczestniczyło 40 zawodników z 14 Klubów sfederowanych z Polskim Związku Motorowym oraz 2 zawodników z Ukrainy i 1 z Estonii. Zawodnicy startowali w 7 klasach: S2, C2, C4, C5, C6, C7, Amator.

W trakcie otwarcia zawodów wręczono odznaki, odznaczenia i pamiątkowe statuetki jubileuszowe dla sędziów, działaczy, partnerów i sponsorów Klubu. Wręczenia dokonywali: Prezes i Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Warszawie oraz Prezes i Członek Zarządu Automobilklubu Radomskiego.

Na zakończeniu zawodów dokonano wręczenia pucharów, dyplomów, nagród rzeczowych dla zwycięzców rywalizacji sportowej oraz jubileuszowych statuetek pamiątkowych dla wszystkich zawodników. Wręczenia dokonywali: Sędzia Główny i Dyrektor Zawodów oraz Prezes i Członek Zarządu Automobilklubu Radomskiego.

Dziękujemy serdecznie: przede wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, wszystkim partnerom, współorganizatorom i sponsorom za wsparcie naszych działań.
Zapraszamy, mamy nadzieję, w roku przyszłym 🙂