Członek rzeczywisty Polskiego Związku Motorowego od 1958 roku.

Zawodnicy reprezentujący barwy Automobilklubu Radomskiego w sporcie motocyklowym – Jurand Kuśmierczyk

Zawodnicy reprezentujący barwy Automobilklubu Radomskiego w sporcie motocyklowym – Jurand Kuśmierczyk

W zakładce motocykle znajdziecie Państwo informacje dotyczące zawodników reprezentujących barwy Automobilklubu Radomskiego w sporcie motocyklowym. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nimi.
M.in. przedstawiamy tam osobę Juranda Kuśmierczyka.
Jurand Kuśmierczyk w sezonie 2020 startował w wyścigach motocyklowych, Pucharze i Mistrzostwach Polski PitBike. W Mistrzostwach Polski PitBike SM zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścigi motocyklowe okazały się dla niego wielkim sukcesem. Startował w klasie Sport 250 na motocyklu Kawasaki Ninja250r. Był to jego pierwszy sezon w tej klasie, jak i dyscyplinie, ale udało mu się zająć 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2021 ma zamiar startować w Pucharze Polski w klasie Sport300 oraz Mistrzostwach Słowacji SuperSport300 na motocyklu Kawasaki Ninja 400.
Jeżeli terminy mu pozwolą wystartuje również w niektórych rundach Motocyklowego Pucharu Śląska oraz Pucharu Polski Pitbike Supermoto.
W okresie zimowym trenuje na torach motocrossowych maszynami MX oraz na halach pitbikiem, miał też możliwość udziału w dwóch zgrupowaniach treningowych w Hiszpanii wspólnie z teamami Wójcik Junior Team i Motormania KidzGp team.
Swoją przygodę z motocyklem Jurand rozpoczął w 2012 – wtedy po raz pierwszy wystartował w motokrosie i przygodę z nim kontynuował do roku 2018, by w roku 2019 przejść do pitbików i wyścigów motocyklowych. W latach tych, w sporcie motocyklowym, osiągnął wiele wymiernych sukcesów.
Niestety z przykrością musimy poinformować, że pomimo tego, że Automobilklub Radomski zgłosił kandydaturę Juranda do Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez Prezydenta Miasta Radomia, kapituła nie przyznała mu żadnego wyróżnienia. Cóż ostatnimi laty w Radomiu motosport jest niedoceniany i pomijany przez władze Miasta 🙁

P